dinsdag 9 juni 2026 / 13.00 - 17.00 uur
samen met Nationale Agenda Laadinfrastructuur (NAL)
U bent van harte uitgenodigd hierbij aanwezig te zijn!
Hoe groeit elektrische mobiliteit in Nederland? Wat betekent dit voor de laadinfrastructuur en het stroomnet? En hoe kunnen we samen de uitdagingen van morgen aanpakken?
In samenwerking met de Nationale Agenda Laadinfrastructuur (NAL) hebben onderzoekers van ElaadNL een eerste versie van de Outlook Mobiliteit ontwikkeld. In deze integrale prognose wordt gekeken naar de verwachte ontwikkeling van elektrische mobiliteit en de korte en lange termijn impact op laadinfrastructuur en het stroomnet.
Bij de ontwikkeling van de Outlook Mobiliteit 2026 is gekeken naar zeven speerpunten waaronder netcongestie en flexibiliteit uit elektrische voertuigen. Daarmee vormen de resultaten van de Outlook Mobiliteit 2026 een belangrijke basis voor beleid van overheden en netbeheerders.
Tijdens een feestelijke lancering presenteren we de belangrijkste onderzoeksresultaten. Daarnaast gaan we met elkaar aan de slag om te onderzoeken wat de uitkomsten van de Outlook Mobiliteit 2026 betekenen voor u en uw organisatie.
Tijdens de workshoprondes kun je kiezen uit de volgende onderwerpen:
Netcongestie
Netcongestie zat voorheen niet in de Outlooks om ervoor te zorgen dat de netbeheerders de zuivere vraag in beeld hebben en voldoende investeren in het elektriciteitsnet. Aangezien netcongestie wel een grote impact kan hebben op het de groei, hebben we met behulp van twee ontwikkelpaden inzichtelijk gemaakt wat de impact kan zijn. Tim van ’t Wel en Jan-Willem Westenbrink nemen je mee in hun aanpak en de uitkomsten.
Netbeheerder en regio
Zowel de NAL-regio’s als de netbeheerders gaan aan de slag met de uitkomsten van deze Outlook Mobiliteit. Hoe doen ze dit en hoe werken ze hierin samen? Mark Diesveld van Alliander en Paul Ubbink van NAL-regio Oost vertellen je hier over.
Deep dive demo tool
Met de nieuwe interactieve Outlook Mobiliteit geven we nóg meer data, inzichten en achtergronden. Thomas Bos duikt samen met Max Klootwijk (NAL-regio West) diep in deze nieuwe tool en laat je zien wat je er mee kan.
Dagvoorzitters: Annekee de Jager (NAL) en Thijs Duurkoop (RVO)
Deze site gebruikt functionele cookies en externe scripts om je beleving te verbeteren.