donderdag 12 maart 2026 / 13.30 uur
met demo en praktische workshop
Je bent van harte uitgenodigd voor het evenement en de workshop rondom de Slimme Fundering op 12 maart.
Tijdens deze middag staan we stil bij waar we nu staan met de Slimme Fundering en kijken we vooral vooruit: hoe brengen we deze innovatie van een succesvol concept naar brede implementatie in de praktijk? Daarbij draait het niet alleen om de Slimme Fundering zelf, maar ook om een bredere vraag: welke onderwerpen binnen de laadinfrastructuur vragen om échte ketensamenwerking?
De Slimme Fundering laat zien dat samenwerking tussen aannemers, CPO’s en netbeheerders werkt. Tegelijkertijd weten we dat opschaling en brede toepassing gezamenlijke keuzes vragen, aanpassingen in processen én blijvende samenwerking in de keten. Met dit evenement willen we samen de volgende stap zetten. Je meldt je aan met het formulier onderaan deze pagina.
De Slimme Fundering is het resultaat van een uitgebreid onderzoeks- en ontwikkeltraject, waarin samen met partijen uit de keten is gewerkt aan een praktisch en toekomstbestendig alternatief voor de traditionele laadpaalfundering. Op basis van praktijkervaringen, analyses en stakeholderinput zijn verschillende prototypen ontwikkeld en getest, in nauwe samenwerking met producenten en uitvoerende partijen. Deze gezamenlijke aanpak heeft niet alleen geleid tot bewezen oplossingen in de praktijk, maar ook tot structurele borging. Een belangrijke mijlpaal daarin is de publicatie van de NTA 8042: Slimme publieke laadpaalfunderingen. Met deze richtlijn is een stevige basis gelegd voor uniformiteit, kwaliteit en opschaalbaarheid.
Gerben Spies (links) en Paul Bartelds (rechts) zijn de projectleiders.
Tijdens de bijeenkomst:
Een belangrijk onderdeel van de middag zijn de workshops, waarin jouw input centraal staat. We organiseren parallelle sessies per doelgroep: aannemer, CPO en netbeheerder. Het uitgangspunt in de workshop is de vraag: wat heb jij nodig om met de Slimme Fundering te kunnen werken, deze toe te passen en succesvol te implementeren?
Onderaan de pagina meld je je aan voor het evenement.
13:00 – Inloop (let op: in lunch wordt niet voorzien, wel in een warme snack)
13:30 – Welkom & terugblik Welkom door directeur ElaadNL, gevolgd door een gezamenlijke terugblik op het traject van de Slimme Fundering door Gerben Spies en Paul Bartelds. We gaan in op de aanleiding, de samenwerking en de belangrijkste inzichten tot nu toe.
14:00 – Panelgesprek Een gesprek met vertegenwoordigers uit de sector over bedrijfsoverstijgende uitdagingen binnen de laadinfrastructuur en wat dit vraagt van samenwerking in de keten.
14:30 – Inspiratiesessie ketensamenwerking Een inspirerende lezing over ketensamenwerking: hoe is dit proces verlopen, wat was ervoor nodig om het te laten slagen en welke lessen zijn relevant voor circulariteit en de laadinfrastructuur.
15:00 – Live demo Demonstratie buiten op het testplein van een laadpaalvervanging met behulp van de Slimme Fundering.
15:30 – Workshops Parallelle sessies per doelgroep (aannemers, CPO’s en netbeheerders) met focus op:
16:30 – Borrel
Deze site gebruikt functionele cookies en externe scripts om je beleving te verbeteren.